Prsteň so zirkónom alebo briliantom?

by spravca

„Prekrásny zásnubný prsteň, to je pravý briliant?“ Akú odpoveď budete dávať na túto otázku všetkým nadšeným kamarátkam a ostatným zvedavcom okolo vás? Než sa rozhodnete, či budú Vaše vysnívané obrúčky či snubný prstienok ozdobené zirkónom alebo pravým briliantom, porovnajte si oba kamene na základe informácií, ktoré sme pre Vás v tomto článku zozbierali. Pokiaľ sa totiž obávate obrovského cenového rozdielu, možno ostanete prekvapení…

Briliant na šperkoch

Brilianty alebo brúsené diamanty patria na celom svete medzi exkluzívny tovar. A právom. Možno máte pojem briliant spojený s cenovo nedosiahnuteľnou záležitosťou, ale nie je to celkom tak. Cenovo sa zásnubné prstene so zirkónom a briliantom hýbu v približne rovnakých hladinách, respektíve tie rozdiely nie sú až také obrovské, ako sa väčšina ľudí domnieva.

Investícia do briliantu nestráca hodnotu

Briliant patrí medzi žiadané drahé kamene, ktoré nestrácajú na hodnote. Niet sa preto čo čudovať, že kto môže, rád investuje do drahého kameňa, ktorý má budúcnosť. Nádherné briliantové náušnice sú tak skvelým zhodnotením financií aj Vášho vzťahu.

Vlastnosti briliantu

Pokiaľ sa teda rozhodnete vybrať svojej snúbenici prsteň s briliantom, možno sa o slovo ohlásia obavy z neznalosti jeho vlastností. V tomto ohľade sa skutočne nie je čoho obávať. Briliant totiž okrem jedinečnej krásy a lesku disponuje aj vynikajúcimi mechanickými vlastnosťami. Pri bežnom používání sa vôbec nemusíte obávať, že drahý kameň nejako poškodíte alebo zničíte. Diamant je veľmi odolný a patrí k najtvrdším nerastom na svete vôbec.

Zirkón je kameň mäkší, a teda aj menej odolný a po čase zvykne strácať lesk. Preto, keď zvážime všetky pre a proti, briliant súboj kameňov vyhráva.

You may also like