Operatívny lízing je na slovenskom trhu stále obľúbenejší

by spravca

V súčasnej dobe nastáva opätovný ekonomický rast, pričom európsky trh sa už spamätal zo svetovej krízy. Z tohto dôvodu rastie dopyt po nebankových finančných produktoch a rastie aj ich objem na slovenskom trhu. Veľa spoločností, ba dokonca aj niektoré súkromné osoby dopytujú operatívny lízing ako spôsob obstarania automobilu. V nasledujúcich riadkoch si preto povieme o operatívnom lízingu viac informácií.

Operatívny lízing pre autá môžeme zjednodušene a laicky charakterizovať ako dlhodobý prenájom automobilu. Tento špecifický produkt poskytujú leasingové spoločnosti. Všetko funguje tak, že lízingová spoločnosť vám za vopred stanovený mesačný poplatok prenajíma auto na vopred dohodnuté obdobie, napríklad na tri roky. Nespornou výhodou je, že automobil je po celú dobu vo vlastníctve lízingovej spoločnosti, a tak sa nestaráte o servis, poplatky, poistenie, cestnú daň a podobne. Aj po uplynutí lízingovej zmluvy je predmet stále vo vlastníctve leasingového špecialista.

Operatívny lízing je spôsob, ako pravidelne obnovovať vozový park, čo ocenia predovšetkým podnikatelia hojne využívajúci vozidlá k svojej činnosti.

Kde si dojednať operatívny lízing?

Tento spôsob financovania osobných automobilov využívajú súkromné osoby aj podnikateľské subjekty. O dohodnutie môžete požiadať profesionála menom HERTZ Lease, ktorý sa v oblasti lízingov pohybuje už niekoľko rokov. Náročným klientom poskytuje operatívny full service leasing, pričom sa nemusí starať vôbec o nič. Kompletný balík totiž zahŕňa servisné náklady, zákonné a havarijné poistenie, diaľničné poplatky, cestnú daň a nepretržitú asistenčnú službu.

Aby ste si urobili predstavu o tom, na koľko vás operatívny lízing mesačne vyjde, stačí vyplniť jednoduchú kalkuláciu na stránkach odborníka HERTZ Lease.

You may also like