Cenné rady, podľa čoho ešte vyberať vírivku

by spravca

Sú investície, ktoré si zaslúžia dostatok času na premýšľanie a porovnávanie. K nim rozhodne patrí aj kupovanie vírivej vane či kvalitnej infrasauny. Pri významnej kúpe, akou kupovanie vírivky istotne je, je potrebné zvážiť mnoho vecí. Čo rozhoduje o kvalite, a teda aj dlhom, spokojnom užívaní vírivej vane? Týchto pár vlastností a zdanlivých detailov rozhodne áno, tak si ich všímajte a nič nepodceňte…

Materiál vírivky

Použitý materiál, z ktorého bude Vaša nová vírivka zhotovená, hrá veľmi dôležitú úlohu. Vnútorná časť vírivky by mala byť vyrobená z vysoko kvalitného akrylového materiálu. Pokiaľ ide o jej vonkajšie obloženie, tu máte na výber drevo alebo plast. Je nutné povedať, že kým plast láka zákazníkov najmä priaznivou cenou, drevo zasa svojou jedinečnosťou a kvalitou overenou rokmi.

Čo sa týka materiálu trysiek, tie sú vyrobené vždy z plastu, buď v sivej alebo čiernej farbe. Iný materiál totiž nie je možné použiť, preto, ak ste sa niekde stretli s tým, že predajca uvádza nerezové trysky, má tým na mysli, že je tryska okrem plastového základu potiahnutá aj krycím nerezovým kolieskom.

Výber filtrácie vo vírivej vani

Nemenej dôležitou záležitosťou, ktorú je potrebné pri kúpe vírivej vane zvážiť, je aj výber filtrácie do vírivky. Na výber je filtrácia tlaková alebo spádová. Filtrácia tlaková je síce o čosi nákladnejšia, avšak aj spoľahlivejšia. Funguje totiž tak, že čerpadlo naženie vodu do filtračnej vložky a tá všetky nečistoty zadrží. Spádová filtrácia je zasa lacnejšia, hrozí tu však väčšie riziko, že sa vírivka úplne nevyčistí.

Termofyt – áno/nie?

A na záver pri výbere vírivej vane zvážte, či si zadovážite termofyt. Ten totiž umožňuje vírivku využívať aj v chladnejších mesiacoch, čo je vcelku praktická záležitosť. Najmä pre tých z Vás, ktorí obľubujete tradičné fínske sauny bez ohľadu na počasie. Kombinácia vyhriatia a vypotenia v saune s následnou možnosťou relaxu v domácej vonkajšej vírivke, hoci aj v mrazivom januári znie lákavo, súhlasíte?

 

You may also like