Nuda počas plavby jachtou? V žiadnom prípade!

Nuda počas plavby jachtou? V žiadnom prípade!

by spravca

S blížiacim sa dátum začiatku dovolenky na jachte možno začínate pochybovať či ste zvolili správny spôsob trávenia dovolenky. Prvá plavba na jachte so sebou nesie veľa nezodpovedaných otázok. Doposiaľ ste chodili len do rezortov, z ktorých ste mohli kedykoľvek odísť. Z lode kedykoľvek vystúpiť nemôžete, ale môžete na lodi robiť desiatky činností, ktoré vás zabavia a ktoré by ste v hoteli nemohli vyskúšať.

Nemusíte byť celý čas len na lodi

Plavba na lodi nie je len o plavení sa samotnom. Pred dovolenkou si naplánujte trasu a zastavujte v prístavoch. Vyberte si na kotvenie miesta, ktoré vás zaujali svojimi pamiatkami či inými krásami. Niektorí ľudia berú lode na predaj len ako prostriedok, s ktorým sa plavia do cieľu. Takýmto spôsobom môžete aj vy môžete počas týždňa spoznať desiatky pekných prímorských mestečiek.

Aktívny aj počas plavby

Mnohí ľudia si so sebou na plavbu zoberú napríklad činky a počas plavby cvičia. Zakúpiť sa dajú dokonca plavby zamerané na formovanie či chudnutie. Na takejto dovolenke so skupinou rovnako naladených ľudí športujete, zdravo sa stravujete a po plavbe ste v tip top kondícii. Existuje veľa vodných športov, kvôli ktorým sa predávajú jachty na predaj čoraz viac. Okrem obľúbeného plávania ide o paddleboarding alebo plavba na kajaku. Na jachtu si so sebou môžete zobrať akékoľvek športové náradie, keďže jachty sú dostatočne priestranné.

Keď potrebujete adrenalín

Plavby na jachte sú určené aj pre priaznivcov adrenalínu. Urobte si kapitánsky kurz alebo kurz vodca malého plavidla. Následne môžete s kapitánskym kurzom kormidlovať loď alebo sa v šialenej rýchlosti premávať po mori na vodnom skútri, ktorý priviažete k lodi. Podobnú dávku adrenalínu vám poskytne riadenie silného motorového člna a krkolomné skoky na wakeboarde.

Oddychujte a meditujte

Na lodi sa dá skvele meditovať a relaxovať. Šum vĺn a k tomu azúrová hladina – tento pohľad vás neomrzí ani po týždni. Dokonca celkom obyčajné čítanie kníh je v spojení so zvukom čajok absolútnym relaxom. Alebo sledujte prírodu okolo seba, venujte sa rybárčeniu a opaľovaniu. Necíťte sa vinní, že nič nerobíte. Je to vaša dovolenka a bude presne taká, akú si ju sami spravíte.

 

 

 

You may also like